Jak sprawnie sprzedać kamienicę?

• Data: 2023-03-29 • Autor: Artykuł Partnera

Czy istnieje lepsza opcja inwestycji kapitału niż poprzez zakup kamienicy? Jeśli ogólny stan budynku jest co najmniej dobry, można mówić o możliwości zysku. Reprywatyzacja mieszkań wiąże się jednak też z niedogodnościami, na które nowy właściciel nie zawsze jest przygotowany. To nie tylko ewentualna walka z zamieszkującymi je lokatorami, ale często – także potrzeba przeprowadzenia mającego wysoką cenę remontu. Zakup może być więc zarówno strzałem w dziesiątkę, jak i zupełnie nietrafioną decyzją.

Jak sprawnie sprzedać kamienicę?

Kupno i sprzedaż kamienic. Jaką lokalizację najlepiej wybrać?

Bez względu na to, w jakim stanie faktycznym jest kamienica, najlepszą inwestycją jest zakup budynku w stolicy polskich województw, takich jak Warszawa, Poznań czy Kraków. Nawet jeśli zechcesz ją zbyć, istnieje na to większa szansa, niż w przypadku mniejszych miejscowości. Dlaczego? Aktualnie kamienice są przeznaczone nie tylko na lokale mieszkalne, ale także użytkowe, czy apartamenty na wynajem krótkoterminowy. Będąc właścicielem takiego budynku w jednym z dużych miast, masz zatem większe szanse na znalezienie nabywcy.

Sprzedaż kamienic do remontu – czy jest to możliwe?

Zakupiłeś kamienicę w słabym stanie. Chciałbyś w nią zainwestować, jednak wszelkie formalności związane z jej przejęciem stale się przedłużają, a Ty nie posiadasz wystarczających środków, aby wyremontować ją na własną rękę? Sprzedaż jest więc nieunikniona.

Cena za taki budynek jest wysoka, więc samodzielne znalezienie nabywcy może stać się niewykonalne. Warto rozważyć zwrócenie się z prośbą o pomoc do firmy oferującej skup kamienic do remontu. Cały proces związany z kupnem-sprzedażą stanie się o wiele prostszy, szybszy i bezpieczniejszy.

Skup kamienic – wszystko, co musisz wiedzieć

Zmienność przepisów prawa, wątpliwy stan kamienicy oraz problemy z uzgodnieniem warunków z konserwatorem zabytków to jedne z głównych powodów, dla których właściciele budynków decydują się na ich sprzedaż. Zważywszy na fakt, że każdy kolejny dzień to generowanie kosztów związanych z jego utrzymaniem, pragną, aby proces oddania go w nowe ręce odbył się jak najszybciej. Decydują się zatem na skorzystanie z usług profesjonalistów.

Czy warto skorzystać z firmy inwestującą w nieruchomości? Zapoznając się z ofertą Value Properties na https://valueproperties.pl/skup-kamienic/, można stwierdzić, że zdecydowanie tak! To nie tylko możliwość sprawnego przejścia przez cały proces kupna-sprzedaży, ale także szansa na ulepszenie kamienicy, aby była gotowa do zamieszkania przez nowych lokatorów. A każdy właściciel chce, aby jego inwestycja trafiła w dobre ręce!
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

prawo-pracy.pl

rozwodowy.pl

Szukamy prawnika »