Radca prawny nieruchomości i jego wsparcie przy flipach. Na czym to polega?

• Data: 2023-03-10 • Autor: Artykuł Partnera

Jedną z najpopularniejszych w ostatnich latach form inwestowania w nieruchomości są flipy mieszkań. Jedna transakcja to zysk rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tej formie inwestowania mogą skorzystać nawet ci inwestorzy, którzy nie mają niezliczonej ilości gotówki. Warto jednak pamiętać, że również ta forma niesie za sobą pewne ryzyko. Zatem najlepszym rozwiązaniem, aby go uniknąć, może być korzystanie ze wsparcia radcy prawnego od nieruchomości.

Radca prawny nieruchomości i jego wsparcie przy flipach. Na czym to polega?

Na czym polega flippowanie nieruchomościami?

Flipy mieszkań można opisać, jako formę inwestowania krótkoterminowego. Chodzi tutaj o kupno nieruchomości po okazyjnej – niższej cenie, następnie jej wyremontowanie i końcowa sprzedaż w wyższej cenie. Flipperzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z krótkoterminowym inwestowaniem w nieruchomości, mogą skorzystać ze wsparcia prawnego. Konieczne bowiem jest posiadanie wiedzy z zakresu prawa nieruchomości. Flipperzy to nierzadko osoby całkowicie niezwiązane z branżą nieruchomości, dlatego też kluczowe w tym zakresie może być wsparcie profesjonalnego doradcy. Radca prawny nieruchomości to nie nikt inny jak prawnik, który pomaga realizować zaplanowane transakcje w bezpieczny i sprawny sposób. Skupia się przy tym na dostarczaniu sprawdzonych rozwiązań, aby skutecznie rozwiązywać wszystkie możliwe problemy.

Co takiego obejmuje obsługa radcy prawnego od nieruchomości?

Flipperzy, którzy korzystają z odpowiedniego wsparcia prawnego, mogą dowiedzieć się przede wszystkim, jaka forma inwestowania będzie w ich przypadku najlepsza. Prawnik może także doradzić, na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu stanu prawnego danego lokalu. Jego kompetencje pozwalają mu również na prowadzenie działań w celu podniesienia wartości remontowanej nieruchomości.

Obsługa prawna radcy prawnego w zakresie flippów mieszkaniowych obejmuje także:

  • przygotowywanie umów: kupna-sprzedaży, przeniesienia własności, przedwstępnych, końcowych;

  • sprawdzanie stanu prawnego nieruchomości;

  • weryfikacja hipoteki bądź innej formy obciążenia nieruchomości;

  • doradztwo w zakresie bezpiecznego zakupu nieruchomości, która nie posiada księgi wieczystej;

  • przeprowadzanie audytów przedsiębiorstw;

  • pomoc w zakładaniu spółek.

Jest to oczywiście tylko kropla w morzu możliwości, jakie posiada radca prawny. Inną istotną kwestią jest również to, że współpracuje on z ekspertami, dzięki czemu może świadczyć kompleksowe usługi prawne dla inwestorów z wielu branż.

Kto może skorzystać ze wsparcia radcy prawnego?

Nie tylko flipperzy mogą skorzystać ze wsparcia prawnego. Pomoc skierowana jest dla wszystkich osób, które działają w branży nieruchomości lub chcą się wdrożyć w proces kupna i sprzedaży mieszkań. Ale to nie wszystko. Profesjonalnego wsparcia poszukują również właściciele, najemcy czy wynajmujący oraz osoby, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat eksperckich aspektów tej branży. Radca prawny może także sprawdzić, czy dana nieruchomość nie jest niczym obarczona czy obciążona. Zabezpieczanie interesów klienta jest tutaj kwestią priorytetową.
Porad przez Internet udzielają
prawnicy z dużym doświadczeniem

Zapytaj prawnika

Zadanie pytania do niczego nie zobowiązuje!
Wycenę wyślemy do 1 godziny
Zadaj pytanie »

eporady24.pl

spadek.info

prawo-budowlane.info

odpowiedziprawne.pl

prawo-pracy.pl

rozwodowy.pl

Szukamy prawnika »